Leren schaken in de bieb

En rustig begin op een zeer zonnige woensdagmiddag. Het Hoevelakens SchaakGenootschap is neergestreken in de bibliotheek.

Langzaam druppelen er mensen binnen en sommigen kijken geïnteresseerd naar de schaaktafel die ingericht is.

Twee broertjes komen kijken hoe dat nu gaat, schaken kennen ze wel een beetje zeggen ze. Maar na een half uur door een instructeur geholpen te zijn, beginnen ze en snappen ze dat er best wel wat meer in zat dan dat ze hadden gedacht.

Ook enkele ouderen komen kijken en schaken een potje mee, “dat valt ook niet mee”, “vroeger ging dat beter”, “lang geleden dat ik voor het laatst schaakte” en meer van dit soort uitspraken ontlokken deze partijtjes.

Na enkele kinderen de basis bijgebracht te hebben en fijn geschaakt te hebben worden de spullen opgeruimd. Maar niet getreurd komende week, in de voorjaarsvakantie, zullen we nog een keer in de bieb zijn om mensen dit leuke spel te leren.
Het begint weer om 13:00 en gaat door tot 16:00.

 

bieb

(Arco en Jerry bij de bibliotheek)

Dit bericht is geplaatst in Nieuws. Bookmark de permalink.