Tweede ronde interne clubcompetitie 2025 2026

Liam tegen Niels
Liam merkte van tevoren op dat hij net zo goed thuis had kunnen blijven, om in ieder geval één punt te incasseren. Tijdens de partij was daar echter weinig van te merken: het was op het scherpst van de snede én tot het einde toe spannend. In eerste instantie was het Niels die een betere positie kreeg, aangezien Liam vanuit de opening zetten door elkaar haalde en uiteindelijk onbedoeld een pion achter bleef staan. Zoals vaker na het afruilen van de lichte lopers in het aangenomen Slavisch had Liam echter goede druk op Niels’ koning. Uiteindelijk hoopte Niels een hoop materiaal te kunnen afruilen door zijn eigen goede donkere loper voor Liams sterke paard te ruilen en iets te forceren op de damevleugel. Liam was echter op tijd met tegendruk op de zwakke pion op f7 door zich niet te laten intimideren en een trucje van Niels te pareren. Niels leek namelijk even een pion te winnen, maar bleek uiteindelijk alleen materiaalverlies te kunnen voorkomen door Liams torens binnen te laten. Op dat moment had Niels wellicht eeuwig schaak moeten accepteren, maar hij besloot door te spelen, ondanks de infiltratie van Liams stukken. Het materiaal was inmiddels gelijk, maar de koning van Niels stond in het centrum en werd bestookt door toren en dame, hoewel Niels wel iets gezondere pionnen en een sterk paard had. Uiteindelijk dacht Liam te kunnen winnen met een torenoffer. Nadat Niels geforceerd was terug te slaan kon Liam een pion doorschuiven met schaak, waardoor de loper achter de pion de dame van Niels aanviel. Direct slaan zou echter betekenen dat Liam ook zijn dame zou verliezen en een tussenschaakje was niet beschikbaar. Met nog een offer wist Liam uiteindelijk over te blijven met een loper en vier pionnen, terwijl Niels geen stukken en vijf pionnen had. Normaal gesproken genoeg voor de speler met de loper om te winnen (of in ieder geval remise te krijgen), maar Liam had over het hoofd gezien dat Niels’ koning kritieke velden controleerde. De b-pion van Niels was daarmee onhoudbaar en Liam gaf ondanks zijn materiaalvoordeel op.

Dirk tegen Matteo
De eerste topper van het jaar is een feit; Dirk speelde met wit tegen Matteo. De partij startte rustig, maar Dirk voelde de druk nadat Matteo met h5 een aanval op aan het zetten was. Dirk probeerde met f4 een tegenaanval te maken, maar dat bleek niet de juiste voortzetting. Matteo kreeg initiatief en wist ook een voordeel te pakken. Dirk kon niets verder doen dan verdedigen en hopen dat zijn verdediging bleef standhouden. Het enige voordeel dat hij had, was dat hij Matteo’s witveldige loper had weten te slaan.

Een lang steekspel ontspon, waar Matteo een mogelijkheid had met een complex torenoffer. Hij koos er niet voor en accepteerde remise toen de partij stabiel leek te worden.

Robin tegen Henry
Henry wist in de partij vroeg een kleine voorsprong te pakken en was niet van plan om die voorsprong weg te geven. Hoewel het de hele avond duurde, wist hij Robin langzaam maar zeker verder in de problemen te werken en uiteindelijk te winnen.

Johan tegen Julian
Dit was misschien wel de grootste verrassing van de ronde. Johan en Julian kwamen prima uit de opening, maar Johan werd afgeleid door iemand die hem op de vrijdagavond nodig leek te hebben. Nadat hij terugkwam, overzag hij dat Julian twee pionnen kon winnen, wat de start van een overwinning van Julian werd.

Joy tegen Joram
Deze partij werd een echte kraker. Joy kwam vroeg in de partij een pion voor, maar met veel torens nog op het bord, is het moeilijk om daar een winnende positie van te maken. Joram koos voor de aanval in plaats van de verdediging, waardoor beide spelers wisten te promoveren. Joy had de hele partij een voordeeltje en wist dat in het eindspel om te zetten naar een overwinning.

 

Verder won Daan van Timo, die toch een paar kansjes kreeg. Won Mick van Dries, nadat Dries een stuk kwijtraakte en won Peter van Henk, nadat Henk elders nodig was.

 

Dit bericht is geplaatst in Nieuws. Bookmark de permalink.