Interne clubcompetitie ronde 19

Wim tegen Johan:
Wim begon zoals gewoonlijk met e2-e4 loper c4 en paard f3 Johan antwoordde met c6 en d7. Wim ontwikkelde verder zijn stukken met een irritant paard in het centrum, Johan verdedigde solide met zijn pionnen. Na verloop van de partij maakte Wim een kapitale blunder door zijn dame op f3 te zetten, een veld die door de loper van Johan stond aangevallen. Nadat Johan dus die dame geslagen had, probeerde Wim nog iets met zijn torens en paarden te doen, maar dat liep toch helemaal spaak. Verder was het wel opvallend dat Johan zijn stukken op de koningsvleugel liet staan: toren, paard en loper op resp. h8, h7 en h6. Pas tegen het einde van de partij zette hij zijn loper in, direct met schaak. Wim probeerde nog met zijn torens de dame op te jagen, maar Johan had zijn plan al klaar om Wim mat te zetten, hetgeen na twee zetten lukte.

Glory tegen Patrick
Patrick speelde het Italiaans waarop Glory net zoals vorige week het Evans gambiet verkoos. Zwart hield het lang vol en ging een eindspel in met een pion voorsprong maar met de koning in het midden van het bord en de torens inactief. Dit gaf algauw de doorslag. Toen zwarts koning mat dreigde te gaan gaf Patrick op.

 

Dit bericht is geplaatst in Nieuws. Bookmark de permalink.