Interne senioren competitie ronde 26

Met verschillende externe wedstrijden, waren er maar een paar interne partijen.

 

Dries tegen Wim.

De partij begon standaard met e2-e4 en e7-e5. Verder ontwikkelden de paarden. Wim sloeg met zijn paard Dries zijn loper eraf, wat Wim wel zijn paard kostte. Nadat het spel vorderde, en er meer ruimte op het bord kwam, ontstond een bloedstollend eindspel, waarbij torens en dames domineerden. Wim wist op een heel bijzondere manier Dries zijn dame te veroveren. Wim had een pion op e2 staan, terwijl Dries zijn dame op e1 stond. Daarop zette Wim zijn dame op d1, terwijl Dries zijn koning op h1 stond. Dries was gedwongen Wim zijn dame te slaan, waarop Wim met zijn pion promoveerde. Dries probeerde ook te promoveren maar dat was vergeefse moeite. Daarop gaf Dries op.

 

Ruben tegen Henry. Remise

Wit opende met d2-d4 en zwart speelde d7-d5. Na een spannende midden spel wist ruben een pion te winnen die henry na het ruilen van een aantal stukken weer terug won. Het eindspel was een dame eindspel waarbij ruben een pion voor stond 2 pionnen voor wit 1 pion voor zwart. Maar na wat twijfel werd het remise.

Dit bericht is geplaatst in Nieuws. Bookmark de permalink.