Verslag ronde 31 Interne competitie

Wessel tegen Niels
Voor de derde keer dit seizoen kregen de twee spelers een Caro Kann op het bord, maar deze keer besloot Wessel, ondanks zijn eerdere succes met wit, af te wijken van de eerdere partijen. In plaats van de Panov kreeg Niels in deze partij 3. f3 tegen zich gespeeld: de Fantasy Caro Kann (ook wel Maróczy Caro Kann genoemd). Niels besloot een paar zetten later een dubbele aanval toe te staan op de pionnen op b7 en f7 met snelle ontwikkeling, in plaats van te gaan voor het trage Lh5 of verzwakkende b5, waarmee beide spelers uit theorie waren. Hoewel Wessel inderdaad Db3 speelde voor deze dubbele aanval, sloeg hij niet direct op b2, en verhoogde in plaats daarvan de druk op f7 door een zet later zijn paard op g5 te zetten; een cruciaal moment in de partij. Het meest voor de hand liggende was deze pion verdedigen met Lh5 of Ph6, maar na een tijdje rekenen vond Niels een zet die te interessant was niet te spelen: lange rokade. Hoewel hij hierbij niet alleen de pion op f7 opgaf, maar daarmee ook nog eens een dubbele aanval op zijn torens toestond, was het Wessels koning die ineens in gevaar zou zijn als het centrum zou openen. Het leidde tot een scherpe maar volgens de computer gebalanceerde stelling waar beide spelers moesten opletten. Het was Niels die zich uiteindelijk verrekende. Hij dacht een stuk terug te winnen met een dubbele aanval op paard en dame, aangezien de dame het paard niet meer kon verdedigen. Wessel zag echter dat dat wel degelijk mogelijk was: Db5! Zijn dame stond hier aangevallen en was onverdedigd, maar als Niels’ dame zou slaan had Wessel Pxa7 met een dubbele aanval op koning en dame. Niels kon twee zetten later opgeven.

Wim tegen Iris
Na een normale opening werden al spoedig de beide dames afgeruild. Daarna ging Wim met zijn lopers aan de gang, waarbij beide partijen de nodige stukken verloren. Al spoedig kwam Wim een toren achter te staan. Iris zag kans om beide lopers van Wim te grazen te nemen, anders was Wim zijn laatste toren kwijt. Iris wist beide torens te combineren, waardoor de koning van Wim uiteindelijk mat kwam te staan.

Dit bericht is geplaatst in Nieuws. Bookmark de permalink.